Czech Republic

Vítejte na internetových stránkách společnosti Schneider Electric

Vítejte na našich internetových stránkách.

Pro zobrazení dostupných produktů si můžete zvolit jinou zemi. Případně můžete přejít na globální internetové stránky, pokud chcete zobrazit informace o společnosti.

Zvolit jinou zemi nebo region

  • Magelis HMI STO: nová generace mikropanelu s velkým barevným displejem

Default Alternative Text
Společnost Schneider Electric uvádí na český a slovenský trh Magelis HMI STO. Nový mikropanel disponuje dotykovým displejem s vysokým rozlišením, širokou paletou 65 536 barev a intuitivním ovládáním typickým pro SMART zařízení (např. zoom, posouvání snímku nebo volba pomocí ikon).

Větší displej, vyšší rozlišení
V porovnání s předchozí řadou se může Magelis HMI STO pochlubit širokoúhlým dotykovým displejem TFT 4,3“ s podporou 65 536 barev a rozlišením 480 x 272 pixelů. Ačkoli plocha samotného displeje vzrostla o celých 50 %, celý panel je větší pouze o 20 %. Řízení jasu lze volit v 16 úrovních. Svým vysokým rozlišením a kompaktním provedením představuje Magelis HMI STO unikát v kategorii mikropanelů.

Tři komunikační rozhraní: tři nové typy
Každý ze tří nových typů mikropanelů používá jiné komunikační rozhraní. Magelis HMI STO 735 se spoléhá na Ethernet (RJ45), Magelis HMI STO 715 na RS232C/485 (RJ45) a konečně Magelis HMI STO 705 na RS232C s 9pinovou svorkovnicí.

Všechny terminály mají dva porty USB 2.0 – typ A a mini B. Volitelně lze doplnit hodiny reálného času. Aplikace a uživatelská data se ukládají do Flash EPROM 128 MB nebo externí USB paměti.

Snadná instalace a multiprotokol
Díky patentovanému adaptéru dokáže Magelis HMI STO – coby představitel nejnovějších HMI technologií – rychle a jednoduše nahradit přežité monochromatické panely. Výměna se obejde bez jakéhokoliv zásahu do stávajícího rozváděče a projektu.

Terminál lze připojit nejen k osvědčeným PLC / PAC Modicon, ale i k zařízením třetích stran, a to prostřednictvím široké nabídky komunikačních protokolů. USB rozhraní pak umožňuje připojení USB příslušenství, například snímače otisků prstů nebo signalizačních sloupků. V případě přímého spojení PC s inženýrským nástrojem a mikropanelu Magelis HMI STO je tento napájen přes USB port a nevyžaduje externí zdroj.

Efektivní a intuitivní ovládání díky Vijeo XD
Magelis HMI STO využívá všech možností ovládání, které jsou typické pro SMART dotyková zařízení: zoom, posouvání snímku, volba pomocí ikon atd. Pro tvorbu grafiky a programu totiž „angažoval“ intuitivní nástroj Vijeo XD. Moderní grafické rozhraní podporuje práci s vektorovou grafikou. Při vývoji aplikace se velikost obrázků, textů i fontů může libovolně měnit, aniž by se snížila kvalita zobrazení. Vijeo XD obsahuje rovněž výkonné animace a řadu efektů. Pro vzdálený přístup využívá technologii HTML5.

Jednoduché stroje i telemetrické aplikace
Volba malého kompaktního HMI terminálu nemusí být nutně kompromisem mezi kvalitou a cenou. Nový mikropanel Magelis HMI STO může být nasazen při ovládání jednoduchých strojů v celé škále aplikací – např. tisk nebo balení. Díky napájení 12–24 V DC a krytí IP 65F ovšem představuje optimální volbu i pro telemetrické stanice RTU.

Seznamte se s nabídkou operátorských panelů Mageli HMI STO a Magelis HMI STU.

Stáhněte si přehledný leták o novém mikropanelu Magelis HMI STO.

michal.krena@schneider-electric.com