Vítejte na internetových stránkách společnosti Schneider Electric

Vítejte na našich internetových stránkách.

Pro zobrazení dostupných produktů si můžete zvolit jinou zemi. Případně můžete přejít na globální internetové stránky, pokud chcete zobrazit informace o společnosti.

Zvolit jinou zemi nebo region

  • Schneider Electric vyvinul nové vysokofrekvenční detektory přítomnosti osob. Umí detekovat pohyb i přes tenké zdi.

  Default Alternative Text
  Společnost Schneider Electric vyvinula novou řadu venkovních a vnitřních detektorů Argus pro zjišťování pohybu a přítomnosti osob. Zařízení se hodí na dlouhé chodby, sklady s vysokými stropy, technické provozy nebo obchodní centra, ale uplatní se také v kancelářích s buňkami nebo na toaletách s kabinkami. Duální detektory využívají kromě pasivní infračervené technologie i ultrazvukové snímání pohybu. To umožňuje kvalitní detekci i při vyšších teplotách okolí, kdy mohou běžné infračervené detektory selhávat.

  Zásadní výhoda: sensory vnímají pohyb i přes zdi
  Zásadní výhodou vysokofrekvenčních detektorů je možnost detekce pohybu přes tenké stěny a příčky. „Tuto možnost využijete například při spínání osvětlení detektorem pohybu v kancelářských prostorách typu „open space“, kde mohou být lidé skrytí za přepážkami. Je to také praktické řešení pro toalety, když potřebujete zjistit jejich obsazenost. Díky možnosti detekce přes zeď můžete na toaletě použít pouze jeden ultrazvukový detektor místo několika infračervených, které by musely být i v kabinkách,” shrnuje výhody Robert Šimčík ze Schneider Electric.

  Rozdíl mezi detekcí pohybu a přítomnosti
  Detektory pohybu vyhodnotí intenzitu okolního osvětlení pouze v okamžiku zaznamenání pohybu. Detektory přítomnosti trvale vyhodnocují intenzitu okolního osvětlení a jsou tedy schopné automaticky odpojit zátěž, jakmile je přirozeného světla dostatek. „Představme si například, že detektor pohybu vyhodnotí intenzitu okolního osvětlení v okamžiku detekce pohybu. Pokud je intenzita nedostatečná, aktivuje světlo. Dokud se po uplynutí nastaveného časového intervalu světlo nevypne, detektor nezačne znovu vyhodnocovat intenzitu osvětlení. Díky tomu se výstup detektoru aktivuje pouze v případě, je-li to nutné z důvodu nedostatku světla,“ vysvětluje Robert Šimčík.

  PŘEHLED POUŽITÝCH SENZORŮ
  Pasivní infračervený senzor (PIR)
  Tyto senzory používají segmentovanou čočku, která umožňuje rozdělení sledované oblasti na jednotlivé zóny přítomnosti. Jsou ideálním řešením pro detekci chůze a jiných forem pohybu v malých uzavřených prostorách s vysokým provozem.
  Vysokofrekvenční senzory
  Tyto senzory využívající Dopplerův jev umožňují detekovat malý pohyb na velkou vzdálenost. Nejsou závislé na teplotě a nepotřebují mít „přímý výhled“ na pohybující se objekt, protože dokážou proniknout i pevnými materiály, jako jsou dřevěné, skleněné nebo sádrokartonové stěny.
  Ultrazvukové senzory
  Tyto senzory detekují přítomnost monitorováním posunu zvukového kmitočtu způsobeného drobnými pohyby, jako například ťukáním do klávesnice nebo čtením. Protože nevyžadují „přímý výhled, “ jsou perfektním řešením pro kanceláře s buňkami nebo toalety s kabinkami.
  Duální technologie
  Sofistikované duální senzory vznikly spojením infračervené a ultrazvukové technologie a nabízí maximální efektivitu prakticky ve všech aplikacích.

  Výhody řešení Argus:

  • Vhodné pro různé zátěže (LED, žárovky, AC halogenové žárovky, NN halogenové žárovky, zářivky)
  • Kombinace infračervené a ultrazvukové detekce - u duálních hlásičů
  • Vysokofrekvenční detekce pro prostory s vysokým stropem, např. sklady
  • Snadné programování a ovládání IR dálkovým ovladačem
  • Duální zátěž (potenciálový a bezpotenciálový výstup u 2 kanálové verze)
  • Součástí balení jsou upevňovací kryty do podhledu, krabice pro stropní montáž a stínící krytky pro omezení zóny detekce.
  • Vysoká citlivost a dlouhý dosah detekce (dle typu až 30 metrů)
  • Možnost připojení externích tlačítek pro ovládání osvětlení
  • Elektronicky nastavitelný dosah
  • Možnost instalace na vysoké stropy až 10 metrů

  Více o produktech:
  ARGUS - pohybové snímače, termostaty